

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 100 |
| Frequency | 50 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 128 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 68 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, LCD, WDT |
| Max Frequency | 50 MHz |
| RAM Size | 16 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Programmable I/O | 68 |
| Number of Timers/Counters | 3 |
| Max Clock Frequency | 50 MHz |
| ADC Resolution | 24 bit |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 3.6 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Stock: 278
Distributors
pcbx
Unit Price$5.20599
Ext.Price$5.20599
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.20599 | $5.20599 |
| 10 | $4.02134 | $40.21340 |
| 25 | $3.81177 | $95.29425 |
| 50 | $3.61312 | $180.65600 |
| 100 | $3.42482 | $342.48200 |
| 300 | $3.24634 | $973.90200 |
| 500 | $3.07714 | $1538.57000 |
